HAKKIMIZDA

TETA Teknik Tarım hayvansal üretim konusunda uzman olan zooteknistler tarafından kurulmuş ve bu alanda faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirketin kurucu ortakları sığır yetiştiriciliği ve hayvan ıslahı konularında akademik derecelere sahiptir.

TETA Teknik Tarım hayvancılık alanında ve özellikle büyükbaş hayvancılıkta mühendislik, danışmanlık, projelendirme, makina ve ekipman temini hizmetlerinin yanısıra yem sanayiinde de makina ve ileri teknoloji konusunda çözümler sunabilmektedir. TETA Teknik Tarım bu türden yatırımları projelendirirken sadece kendi bilgi birikimi ile yetinmemektedir. Bu konularda uzmanlaşmış yurtiçi ve yurtdışı kuruluş ve firmalardan yararlanmakta ve hayvancılık adına ulaşılmış en modern bilgileri de sürekli olarak sağlamaktadır.
 

TETA Teknik Tarım, Avrupa ve Amerika'dan damızlık hayvan temin eden tanınmış firmalarınTürkiye'deki bağlantılarını sağlamaktadır. TETA Teknik Tarım süt sığırcılığının en gelişmiş olduğu İzmir yöresinde ve tüm Türkiye'de çok sayıda projeler yapmıştır. Ayrıca, ülkemizin ve Avrupa'nın en büyük entegre işletmesi sayılan AYTAÇ entegre tesislerinin de hayvancılık yatırımlarını projelendirmiştir. AYTAÇ süt sığırı işletmesi 1,200 sağmallık kapasiteye sahiptir. Projeye daha sonra yapılması planlanan 10,000 baş kapasiteli AYTAÇ besi işletmesi de dahildir. Sistem içinde ayrıca 2,500 sağmal kapasiteli bir koyunculuk işletmesi bulunmaktadır. TETA Teknik Tarım sadece yatırım projelendirilmesi değil büyük sığırcılık işletmelerinin bizzat yönetimi konusunda da deneyimlidir. Örneğin, şirketin kurucusu Doç.Dr.Ömer Tömek 1983 yılında Türkiye'nin en büyük sağmal çiftliğini kurmuş (BALABAN Çiftliği) ve 3.5 yıl süre ile yönetmiştir. TETA Teknik Tarım bu türden büyük kuruluşlardaki kaba yem üretimi, yem hazırlama ve dağıtma, gübre manejmanı gibi konularda da her türlü katkıyı sağlayabilmektedir.

Kısaca özetlemeye çalıştığımız gibi TETA Teknik Tarım ülkemizdeki başlıca büyük hayvancılık tesislerinin hemen hepsine teknik katkılar sağlamaktadır. Bu hizmetlerimizi sizin için de sunmaya hazır olduğumuzu bilmenizi rica ederiz. Yatırımınızda daha ileri aşamalara ulaşmış iseniz bu aşamalara da katkı sağlayabiliriz.

TETA HAYVANCILIK YATIRIMLARINI BİR BÜTÜN OLARAK PROJELENDİREN TEK FİRMADIR.

Yapılan yatırımda işletmede yer alacak her türlü yapılanma, teknoloji seçimi, yem programları, teknik eleman ve yönetici eğitimi, yem bitkisi üretimi, yıllık planlama, işletmedeki her alt birim için iş paketlerinin hazırlanması, teşvik alınması v.b konuları içerecek şekilde projelendirme yapılmaktadır. Bu bağlamda işin bütünü proje olarak kabul edilmektedir.
Bunun ötesinde projelendirmesi gerçekleştirilen işletmeye sürekli bilgi aktarılarak danışmanlık yapılmakta ve dünyada oluşan her türlü yenilik uygun görüldüğünde projeye dahil edilmektedir. TETA Türk hayvancılığında hemen her gelişmede önder olmuştur. Bunların başlıcalarını maddeler halinde sıralayacak olursak:1. Türkiye'de profesyonel anlamda ilk modern işletmelerin kurulması (400 baş sağmal) ve 4 yıl boyunca yönetilmesi (Yıl:1983)
2. Çok sayıda büyük işletmenin profesyonel anlamada projelendirilmesi,
3. İlk diyagonal sağımhanenin kurulması,
4. İlk hızlı çıkış sağımhane kurulması,
5. Doğal koşullarda hayvan barındırmaya uygun ilk ahırların tasarımı,
6. İlk bilgisayarlı sürü yönetim sistemi kurulması,
7. İlk ahır içi otomasyonun kurulması,
8. İlk bodrum katı olan (çift katlı) sağımhane sisteminin kurulması,
9. İlk hayvancılık sisteminin projelendirilmesi ve
10. İlk köy sağımhanesi kurulmasıdır.

İLETİŞİM

10038 Sokak no:3/B Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İZMİR / TÜRKİYE

TEL: 0 (232) 328 00 55 (PBX) - (232) 328 05 75

E-Posta: [email protected]